עוד כמעט מול מכבי ת"א

07/05/2022  | חדשות

משחק הקרבה אדיר של הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון, ללא איתי מושקוביץ ושאבון לואיס, אבל עם המון לב, הסתיים בהפסד 71-68 מול מכבי ת"א. (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

גליל עליון הגיעה למשחק בסגל חסר ללא איתי מושקוביץ שככל הנראה גמר את העונה ושאבון לואיס שהתלבש אך קיבל מנוחה בשל פציעה. זה לא מנע ממנה להילחם במשך 40 דקות, לחזור מפיגור 13 ולהגיע למרחק של ליי אפ אחד מניצחון מפתיע במשחק שלא קבע עבורה דבר. כרם משעור היה נפלא ברבע הרביעי עם סלים גדולים ובעיקר הגנה מצוינת על סקוטי ווילבקין, אבל בפיגור נקודה הוא החטיא צעד וחצי פנוי שהיה יכול לשנות את גורל המשחק.

 

מהלך המשחק

גליל עליון פתחה בחמישייה עם אייק אירבו, די.ג'יי קנדי, אייזיה אייזנדורף, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי, מכבי ת"א עם קינן אוואנס, סקוטי ווילבקין, ג'יימס ננאלי, ג'ייק כהן ואנטה ז'יז'יץ'. המארחים הלכו בפתיחה אל צ'אצ'אשווילי, שהתחיל נהדר עם שני סלים ואסיסט נפלא ללוי, ננאלי וכהן צלפו מעבר לקשת בצד השני וליי אפ של קנדי במתפרצת שלח את אבי אבן לפסק זמן בשוויון 8:8. כהן החזיר את ההובלה לאורחים בהוק נאה, לוי קלע בסוף שעון הזריקות אבל שלשה מהפינה של ווילבקין קבעה 10:13. אנג'לו קלויארו ויפתח זיו עלו על הלוח, האלופה העבירה הילוך בהגנה ורומן סורקין קבע 10:19 בסל ועבירה. אוואנס חזר מהספסל וצלף מבחוץ, כרם משעור עשה סוף ל-12 נקודות כחולות-צהובות ללא מענה בשלשה משלו וצ'אצ'אשווילי בקליעה מעבר לקשת צימק ל-22:16. אוואנס דייק פעמיים מהקו, אירבו כיפר על שתי החטאות מהקו ואיבוד עם צמד קליעות עונשין וסל של אוואנס סגר את הרבע ביתרון 18:26.


לוי קולע עם הגב לסל (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

ברייס וושינגטון פתח את הרבע השני בסל ועבירה, ג'ון דיברתולומיאו קלע יפה על רגל אחת ושלשת סטפ בק מרשימה של ווילבקין הגדילה שוב לדו-ספרתי, 21:31. עוז בלייזר הצטרף לחגיגת השלשות, אירבו קלע אחרי פוסט אפ מוצלח אבל בלייזר קבע 23:36 אחרי אסיסט של ווילבקין. לוי קלע בצבע, דיברתולומיאו אסף עוד 2 בחצי חדירה והשווה את יתרון השיא, אלא שאז גליל עברה לטוס קדימה בכל הזדמנות ובהובלת וושינגטון ולוי קלעה 8 נקודות ללא מענה, 38:33. כהן עצר את הריצה, משעור הגיב מיד בשלשה מהפינה אבל אוואנס סגר את המחצית ביתרון 36:42 לצהובים-כחולים אחרי שתי קליעות עונשין.


קנדי מנסה לעבור את ננאלי (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

קנדי התחיל את המחצית השנייה בשלשה, סל של ננאלי נענה בג'אמפ שוט של צ'אצ'אשווילי אבל סורקין בשני סלים רצופים הגדיל ל-41:48. דאנק של צ'אצ'אשווילי הקפיץ את כפר בלום וקנדי שהתחמם צימק לנקודה בלבד, לפני שווילבקין התחיל לקחת את המשחק אליו וביחד עם קלויארו הגדיל ל-47:52. לוי ואירבו דאגו לשוויון, ווילבקין צלף עוד שלשה גדולה והחזיר את היתרון לאלופה לפני הרבע הקובע, 52:55.


וושינגטון מטביע. גליל לא מוותרת (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

קנדי התכבד גם בסל הראשון של הרבע האחרון בחדירה מוצלחת, אבל בפוזשן הבא פספס פעמיים כולל דאנק פתוח וגם ספג עבירה טכנית על התפרצות כלפי השופט, אותה תירגם דיברתולומיאו לקליעת עונשין, 54:56. אירבו עשה סוף לרצף החטאות בשני צידי המגרש עם ריצה מחוף לחוף, המשחק התחמם עם פאול בלתי ספורטיבי דו-צדדי לחובת וושינגטון ודיברתולומיאו, ננאלי קבר שלשה חשובה, משעור חסם את ווילבקין וקנדי שוב השווה מעבר לקשת, 59:59 באמצע הרבע הרביעי.


וושינגטון נסגר על ידי משולש צהוב-כחול (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

ווילבקין לקח אחריות עם שלשה קשה בקפיצה מהמקום, לוי כיפר על החטאה מבחוץ עם חסימה שמנעה מווילבקין סל במתפרצת ותיקון של וושינגטון מריבאונד התקפה הוריד ל-62:61. ננאלי צלף עוד אחת מבחוץ, אירבו איבד וליי אפ קל של כהן במתפרצת שלח את ברק פלג לשולחן המזכירות בפיגור 67:61. אירבו כיפר על שתי החטאות באותו פוזשן עם חטיפה ואסיסט מהפרקט לדאנק גדול של משעור, ווילבקין דייק פעמיים מהקו אבל משעור צלף מעבר לקשת והוריד ל-69:66. אוואנס החטיא מחצי מרחק, אירבו פיספס מהפינה אבל משעור כפה זריקה קשה נוספת על ווילבקין וקנדי צימק ל-69:68 אחרי חילופי מסירות עם לוי, 13.9 שניות לסיום. משעור כפה איבוד וקיבל מסירה נפלאה מלוי, אבל החטיא ליי אפ, מכבי ת"א שרפה שניות יקרות לפני שגליל הצליחה לעשות עבירה על ננאלי, שהגדיל ל-68:71, 2.7 שניות לבאזר. המארחים נשארו ללא פסק זמן, אירבו ניסה להשוות בזריקת ייאוש מחצי מגרש, אבל נעצר בטבעת והצהובים-כחולים נשמו לרווחה, 68:71 שמעלה אותם בחזרה לפסגה.


ווילבקין מול משעור. המצ' אפ של דקות הסיום (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: קנדי 16 (5-9 לשתיים, 2-5 לשלוש, 6 אסיסטים, 3 חטיפות), לוי 12 (6-8 לשתיים, 0-5 לשלוש, 10 ריבאונדים), צ'אצ'אשווילי (5-10 מהשדה), אירבו (3-5 לשתיים, 1-8 לשלוש, 2-4 מהקו, 4 אסיסטים) ומשעור (3-5 לשלוש, 3 חטיפות) 11 כ"א, וושינגטון 7 (3-7 מהשדה, 7 ריבאונדים). כן שותפו: אייזנדורף (0-4 מהשדה), כהן ולוין.

צפו: גליל עוטפת את כרם משעור באהבה

צפו: גליל עוטפת את כרם משעור באהבה

במוצ"ש: מכבי מגיעה לכפר בלום בפעם השלישית העונה

במוצ"ש: מכבי מגיעה לכפר בלום בפעם השלישית העונה

גליל עליון אלופת הליגה הבלקנית Delasport!

גליל עליון אלופת הליגה הבלקנית Delasport!