נשארים במקום החמישי

25/04/2022  | חדשות

בני "Ofek Dist" הרצליה גברה על הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון 77:81 בתום מותחן וקבעה שגליל לא תסיים העונה במקום הרביעי. משחק טוב של גבי צ'אצ'אשווילי.

גליל מאבדת סיכוי לסיים בשליש העליון של הטבלה ותתרכז כעת בפיינל פור הליגה הבלקנית Delasport בסוף השבוע בנהריה. העולה החדשה קיבלה משחק שיא מגבריאל צ'אצ'אשווילי, שלמרות בעיית עבירות מוקדמת לא נפל מאונואקו והחזיק את הקבוצה בעניינים בדקות הקשות. חוסר ריכוז בריבאונד ההגנה, מספר איבודים מיותרים והחטאות עונשין לא אופייניות של אייק אירבו כדקה לסיום עלו לאדומים בהפסד, אבל נראה שהם מעלים בחזרה את הרמה בדיוק בזמן, לפני ההכרעות בשתי המסגרות.

מהלך המשחק

הרצליה פתחה בחמישייה עם די.ג'יי קופר, כריס באב, סנדי כהן, אנדי ואן וליט וצ'ינאנו אונואקו, גליל עם אייק אירבו, די.ג'יי קנדי, אייזיה אייזנדורף, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי. דקות הפתיחה היו בסימן דו-קרב בין שני הגבוהים השמאליים בשני הצדדים, כאשר צ'אצ'אשווילי קולע את כל 7 הראשונות של האורחים בעוד ואן וליט אחראי ל-6 מ-7 הראשונות של מחזיקת הגביע. כשצ'אצ'אשווילי לא קלע הוא מצא את לוי לליי אפ, קנדי נכנס לעניינים גם כן אבל ואן וליט באסיסט נפלא לשלשה של באב מהפינה וסל משלו בצבע השווה, 13:13. המחליפים בשני הצדדים נכנסו טוב: ברייס וושינגטון השיב את ההובלה, שון דאוסון ומוריס קמפ קיבלו אסיסטים מקופר ושלחו את ברק פלג לפסק זמן ראשון בפיגור 19:15. קמפ סגר 8 נקודות ללא מענה, שאבון לואיס וצ'אצ'אשווילי עצרו את הריצה אבל אונואקו בפעולות יפות דאג לשמור על ההובלה בסיום הרבע הראשון, 21:25 למרות קליעה קשה של אירבו עם הבאזר.

יאיר קרביץ השאיר את אונואקו לדאנק גדול ודאוסון הגדיל בליי אפ נוסף, לואיס קלע שלשת בכורה לאורחים אבל הצמד קרביץ את אונואקו קבע כבר 24:33. קנדי קלע מחצי מרחק, וושינגטון סימן וי על משחק שלישי ברציפות עם שלשה וגליל שהרימה את רמת האגרסיביות בהגנה ניצלה עד תום את המנוחה של אונואקו כדי להתקרב ל-35:33 מסל ועבירה של לואיס. קמפ הכפיל את הריצה, לואיס הכניס את אונואקו לפוסטר בדאנק עצום אבל למרות רצף חריג של ארבע החטאות עונשין של באב, מהקלעים הטובים בליגה, הצליח אונואקו להגדיל ל-35:41. באב החל במלאכת תיקון האחוזים מהקו, אירבו סיים מתפרצת באלגנטיות אופיינית ושלשה של לוי עם הבאזר שלחה את קבוצתו להפסקה בפיגור 43:40.


צ'אצ'אשווילי. הופעה נהדרת בצבע

אונואקו התחיל את המחצית השנייה במהלך של 3 נקודות, צ'אצ'אשווילי שחזר ממנוחה ארוכה מפאת עבירות מסר אסיסט לקנדי והגיע לדו-ספרתי בעצמו, קופר חדר טוב לסל הבכורה שלו אחרי 6 אסיסטים אבל שלשות של אייזנדורף וקנדי השווה, 50:50. קופר החזיר את המומנטום בסל נוסף, קרביץ צלף מבחוץ ובאב סגר 7 נקודות ללא מענה אחרי שסחט עבירה מספר 10, 50:57. וושינגטון החזיר את גליל לעניינים עם 4 נקודות רצופות, קמפ עלה מהספסל ומיד הגיע לדו-ספרתי ובאב שטייל שוב לקו קבע 54:61. איתי מושקוביץ עלה על הלוח אחרי סחיטת עבירה בניסיון שלשה, דאוסון הקפיץ את הקהל בריברס ליי אפ מרהיב ותיקון של וושינגטון סגר את הרבע בפיגור 63:59.

אירבו כהרגלו התעורר עם פתיחת הרבע הרביעי ודאג לשוויון, קופר הרים את אונואקו לאלי הופ גדול אבל תיקון של צ'אצ'אשווילי בריבאונד התקפה ושלשה של מושקוביץ הפכו את התוצאה, 65:68. באב קלע מהקו אחרי טכנית לספסל האורח, וושינגטון התגלגל יפה וסיים באלגנטיות בצבע אבל שלשה של קרביץ צימקה ל-70:69 באמצע הרבע הרביעי. אונואקו החזיר את ההובלה, אירבו הפך מהקו אבל קרביץ חטף והשאיר את קופר לשלשה גדולה, 72:74. צ'אצ'אשווילי קלע מחצי מרחק, אונואקו עם הרבה כוח קלע ביד שמאל, אבל ביצע עבירה חמישית עם דקה לסיום על אירבו, שהחטיא פעמיים מהקו, 76:74. קמפ בפוט בק אתלטי במיוחד הכפיל את הפער, אבל אירבו במהלך מהיר של סל ועבירה צימצם ל-78:77. באב סחט את כל השעון ועם 8.8 שניות לשחק קבר שלשה מטווח NBA שסגרה את הסיפור, אירבו עוד הספיק להחטיא בצד השני והרצליה חגגה עוד ניצחון בית, 77:81 שמבסס אותה במקום השלישי.

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: צ'אצ'אשווילי 16 (7-12 מהשדה, 9 ריבאונדים), וושינגטון 13 (5-8 מהשדה, 3 חטיפות), אירבו 12 (3-9 לשתיים, 1-4 לשלוש, 7 אסיסטים, 4 איבודים), קנדי (4-7 מהשדה, 4 אסיסטים) ולואיס (3-9 לשתיים, 1-4 לשלוש) 10 כ"א, לוי 7 (3-9 מהשדה), מושקוביץ 6, אייזנדורף 3. כן שותף: משעור.

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא הראל רינסקי!

ברוך הבא הראל רינסקי!