קרוב, אך לא מספיק

23/03/2022  | חדשות

רבע שלישי אדיר של הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון לא הספיק מול מחזיקת גביע המדינה בני "Ofek Dist" הרצליה שחזרה לעצמה ברבע הרביעי בדרך לניצחון 72:79. (צילום: גיל נוימן)

אחרי שבפתיחת העונה גליל השיגה ניצחנות חוץ מרשימים מאוד, היא סופרת הפסד חוץ שביעי ברציפות והיא כבר לא תלויה רק בעצמה במאבק הכניסה לבית העליון. גליל חזרה כאמור בסערה מההפסקה והפכה פיגור 12 ליתרון 10 בדקות נהדרות בשני צידי המגרש, אבל ברגעי ההכרעה חזרה להתקשות בהתקפה וסיימה ערב עגום של 4 מ-24 מעבר לקשת. די.ג'יי קנדי סיים כקלע המוביל במשחקו השני בקבוצה עם 15 נקודות, נמרוד לוי היה היחיד מלבדו בספרות כפולות עם 13.


אייזנדורף קיבל תשורה מקבוצתו לשעבר (צילום: גיל נוימן)

מהלך המשחק

הרצליה פתחה בחמישייה עם די.ג'יי קופר, כריס באב, סנדי כהן, אנדי ואן וליט וצ'ינאנו אונואקו, גליל עם אייק אירבו, די.ג'יי קנדי, אייזיה אייזנדורף, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי. אונואקו קלע את הסל הראשון במשחק, צ'אצ'אשווילי איזן אבל סלים קלים של קופר וכהן קבעו 2:6. קנדי עלה על הלוח ולוי קלע 5 רצופות, אונואקו צלף שלשה בתווך, אבל ספג עבירת תוקף ומיד אחריה גם טכנית וצ'אצ'אשווילי העלה את האורחים ל-9:12. המארחים הסתדרו יפה בלי הביג מן שירד להתקרר על הספסל, שיבשו את ההתקפה הגלילית במעבר לאזורית ובהובלת כהן ומוריס קמפ שעלה מהספסל רצה 2:10 בדרך ליתרון 14:19. שלשות של קנדי ואיתי מושקוביץ מיזערו נזקים, יאיר קרביץ הכניס התלהבות ואנרגיה עם זינוק על הפרקט וקמפ המצוין שמר על היתרון בסיום הרבע הראשון, 20:24.


אייזנדורף ולוי נאבקים על הכדור החוזר עם שחקני הרצליה (צילום: גיל נוימן)

קמפ פתח את הרבע השני בדיוק כפי שסיים את הראשון עם סל ועבירה, אבל 5 נקודות רצופות של מושקוביץ שלחו את אורן אהרוני לפסק זמן, 25:27. קרביץ הכפיל את הפער, צ'אצ'אשווילי ענה במהלך של 3 נקודות ואחרי קליעת עונשין של קמפ, דאג שאבון לואיס לשוויון 30:30. קמפ המשיך לחגוג בריבאונד ההתקפה, באב איפס את הידית וביחד עם כהן ברח לפער דו-ספרתי, 32:42. קליעות עונשין של קנדי ואירבו עצרו את הריצה, באב ענה עם השלשה השלישית שלו אבל אירבו ולוי שוב צימקו לחד-ספרתי בקליעות מחצי מרחק, 47:39 בירידה להפסקה.


לואיס מתקשה בעליה לסל. גליל נשארה קרובה בירידה למחצית. (צילום: גיל נוימן)

אייזנדורף עלה על הלוח, אונואקו שחזר ממנוחה ארוכה קלע 1 מ-2 מהקו אבל תיקון של לוי בריבאונד קיזז ל-48:43. צ'אצ'אשווילי הביא את האורחים למרחק נקודה, באב דאג להרחיק אותם אלא שלוי אסף עוד 2 מהזדמנות שנייה ואירבו השלים מהפך מהקו, 50:51. המומנטום היה גלילי לחלוטין, ברייס וושינגטון הצטרף לחגיגה, הרצליה המשיכה להשאיר נקודות על הקו והצמד אירבו את לוי סגר ריצת 4:26 בדרך ליתרון 51:61. באב קטע בצורת ארוכה בשלשה אבל בסיום הרבע 54:61 מרשים מאוד לגליל.


קנדי חוגג אחרי רבע שלישי נהדר (צילום: גיל נוימן)

באב פתח גם את הרבע הרביעי בשלשה, וושינגטון קלע 3 נקודות בצד השני, אבל באב בסל ועבירה ושון דאוסון עם 4 נקודות רצופות השווה וקופר בליי אפ השלים מהפך, 64:66. לואיס השווה, ואן וליט דייק פעמיים מהקו וקנדי בסל ועבירה החזיר את היתרון, 68:69 לגליל. כהן ואירבו המשיכו את הנדנדה מהקו ובאב שהגיע זה המשחק הרביעי ברציפות לשש שלשות קבע 71:73. לואיס קלע רק 1 מ-2 מהקו, באב חדר טוב לטבעת ואחרי החטאות של אירבו ודאוסון, ירדו הקבוצות לפסק זמן כשהלוח מראה עוד 64 שניות לשחק ביתרון 72:75 להרצליה. אונואקו קלע 1 מ-2 מהקו, אירבו שוב החטיא וקליעות עונשין של באב הבטיחו את הניצחון, 72:79 בסיום.

 

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: קנדי 15 (6-11 מהשדה, 6 ריבאונדים), לוי 13 (5-7 לשתיים, 1-6 לשלוש), אירבו 9 (0-7 לשלוש, 5-5 מהקו, 9 אסיסטים), מושקוביץ 8, לואיס 7 (3-5 לשתיים, 0-3 לשלוש, 7 ריבאונדים), אייזנדורף 6, וושינגטון 5 (2-6 מהשדה, 9 ריבאונדים). כן שותף: כהן.

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא הראל רינסקי!

ברוך הבא הראל רינסקי!