ניצחון גדול בפלובדיב

16/03/2022  | חדשות

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון לא התקשתה נגד אקדמיק פלובדיב מהרגע הראשון וגברה עליה 55:84 בחוץ בליגה הבלקנית Delasport. כהן, וושינגטון וצ'אצ'אשווילי בלטו. (התמונות בכתבה באדיבות אקדמיק פלובדיב)

אחרי לא מעט תלאות בדרך והפסד כואב בקוסובו, הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון סיימה הערב (רביעי) את מסע המשחקים שלה בפתיחת שלב הבתים השני בליגה הבלקנית Delasport עם ניצחון קל מהצפוי על אקדמיק פלובדיב, 55:84 בבולגריה. החבורה מכפר בלום עלתה למאזן 2:2 והיא קרובה להבטחת מקומה בסיבוב הבא, כאשר עד סיום השלב נותרו לה שני משחקי בית. גליל תזדקק לשני ניצחונות (כולל ניצחון בהפרש של מעל 6 במשחק מול פרישטינה) כדי לסיים במקום הראשון. נמרוד לוי קיבל מנוחה, די.ג'יי קנדי יצטרף לסגל עם שובה של הקבוצה ארצה. ביום ראשון תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה בהיכל מנורה מבטחים מול מכבי ת"א.

גבי ויובל במאבק על כדור חוזר

גליל עליון פתחה בחמישייה עם אייק אירבו, רון כהן, אייזיה אייזנדורף, ברייס וושינגטון וגבריאל צ'אצ'אשווילי, אקדמיק פלובדיב עם, קראסטומיר מיכוב, רוברט גאורגייב, ואסיל באצ'ב, טומיסלאב מינקוב ורוברטס פריימאניס. המשחק היה בשליטה גלילית מהרגע הראשון, עם יתרון 0:8 אחרי ארבע דקות בזכות שליטה של וושינגטון בצבע. פריימאניס העלה את המקומיים על הלוח ובאצ'ב צלף מבחוץ, אלא שאירבו וצ'אצ'אשווילי פתחו פער דו-ספרתי, שאבון לואיס וג'ונתן סטוב עלו חמים מהספסל ובסיום הרבע 7:26 מרשים.

מושקוביץ מחפש את הדרך לסל

יובל לוין היה האיש של האורחים ברבע השני ובדקות נהדרות המשיך את הבריחה, 10:41 אחרי חמש דקות. הבולגרים טיפה השתפרו בהתקפה עד ההפסקה, אלא שמשעור, כהן ולוין לא התרגשו במיוחד ושלשה של אירבו קבעה 20:54 במחצית. כהן המשיך להצדיק את הקרדיט ברבע השלישי וביחד עם וושינגטון קבע 40 הפרש, אחוזי הקליעה של גליל ירדו ופלובדיב צימקה במעט ל-65:30 אחרי 30 דקות. החבורה של ברק פלג הורידה את הרגל מהדוושה בגארבג' טיים וההפרש ירד מתחת ל-30, לפני שכהן ואייזנדורף הובילו ריצה נוספת בדרך ליתרון 38, לפני שהבולגרים שוב צימצמו ובסיום 55:84 לגליל.

כהן ולוין הראו את היכולות שלהם לאורך המשחק

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: וושינגטון 13 (6-6 לשתיים, 7 ריבאונדים), כהן (6-9 לשתיים, 0-3 לשלוש) וצ'אצ'אשווילי (6-10 מהשדה, 4 חטיפות) 12 כ"א, לוין (4-10 מהשדה, 7 ריבאונדים) ואירבו (3-4 לשלוש, 8 אסיסטים) 9 כ"א, משעור 8 (3-5 מהשדה), לואיס (3-3 מהשדה) ואייזנדורף 7 כ"א, סטוב 5 (2-7 מהשדה), מושקוביץ 2 (6 אסיסטים, 3 חטיפות). כן שותף: קוז'יקרו.

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא הראל רינסקי!

ברוך הבא הראל רינסקי!