השלב השני בבלקנית יוצא לדרך

12/03/2022  | חדשות

הפועל "נופר אנרגיה" תמריא ביום א' בבוקר לצמד משחקים מול פרישתינה (קוסובו) ומול אקדמיק פלובדיב (בולגריה) במסגרת השלב השני של הליגה הבלקנית. המשחקים יועברו בשידור ישיר באתר הליגה הבלקנית.

הרבה שינויי מצב רוח היו השבוע בגליל העליון. זה התחיל בתחושות לא טובות ברוב המשחק מול אילת, והתחלף לשמחה גדולה בסופו. לאחר מכן היו הרבה תקוות לקראת המשחק מול נס ציונה, אך לצערנו הוא נגמר בהפסד 100-84. העונה, בדומה לעונה שעברה, אין זמן לעסוק במה שהיה, והפנים כבר קדימה לצמד משחקים חשוב מאוד בשלב השני של הליגה הבלקנית.

גבי עולה לסל במשחק מול נס ציונה (צילום: גיל נוימן)

גליל, כאמור, משחקת בבית C בשלב השני של הליגה הבלקנית, יחד עם לבסקי (בולגריה), אקדמיק פלובדיב (בולגריה) ופרישתינה (קוסובו). עד כה נערך רק משחק אחד בבית, בו אירחה לבסקי את פלודיב והביסה אותה 92-58. במסגרת השלב השני גליל תשחק משחק בית ומשחק חוץ נגד פרישתינה ונגד פלודיב.

המשחק הראשון במסע המשחקים הנוכחי יהיה נגד פרישתינה מקוסובו (יום ב', 20:00 שעון ישראל). פרישתינה היא עיר הבירה של קוסובו, מדינה שקיבלה עצמאות רק בשנת 2008. קבוצת הכדורסל של העיר הוקמה בשנת 1970, ושיחקה במסגרת הליגות היוגוסלביות. לקבוצה 14 אליפויות ו-15 גביעים בקוסובו, והיא זכתה פעמיים בליגה הבלקנית. את השלב הראשון סיימה פרשיתינה במקום השני בבית B, עם מאזן של 6 ניצחונות ו-4 הפסדים. את הקבוצה מוביל הגארד דייקון ברק האמריקאי עם 14.9 נקודות בממוצע למשחק. לאחרונה התחזקה הקבוצה בשלושה שחקני רכש - הפורוורד סנטר דקוואן קוק, הרכז הנרי דוגאט והסנטר דווין תומאס. לפי התחזיות פרישתינה תהווה יריבה ישירה על ראשות בית C. המשחק יועבר בשידור ישיר באתר ערוץ הספורט ובאתר הליגה הבלקנית.

דייקון ברק בשלב הראשון של הליגה הבלקנית (מתוך אתר הליגה הבלקנית)

המשחק השני יתקיים בעיר פלובדיב בבולגריה (יום ד', 19:00 שעון ישראל), נגד אקדמיק המקומית, מרחק שש וחצי שעות נסיעה מפרישתינה. פלובדיב היא העיר השניה בגודלה בבולגריה. פלובדיב קיימת כקבוצה חובבנית משנת 1948, ורק בעונת 2014/15 הפכה לקבוצה מקצועית. מאז היא הספיקה להופיע פעם אחת בחצי גמר הפלייאוף של הליגה הבולגרית ושלוש פעמים בחצי גמר הגביע הבולגרי. בעונה שעברה הגיעה הקבוצה לגמר הליגה הבלקנית, בו היא הפסידה להפועל חולון שזכתה במפעל. בשלב הראשון ניצחה פלובדיב ב-5 משחקים והפסידה 5 משחקים. היא סיימה את בית B במקום השלישי. את הקבוצה מוביל הבולגרי ואסילי באצ'ב שקולע 15 נקודות ומוסר 4 אסיסטים בממוצע למשחק. לאחרונה הצטרף לקבוצה מיודענו דיישון נייט, שפתח את העונה הקודמת בגליל. בנוסף, החתימה הקבוצה את הפורוורד סנטר ניק פולארד. כאמור פלובדיב כבר הספיקה לשחק בשלב השני ולהפסיד ללבסקי, מה שהוביל אותה למקום האחרון בבית. המשחק יועבר בערוץ 5 סטארז ובאתר הליגה הבלקנית.

דיישון נייט בעונה שעברה במדי הגליל מול מכבי אשדוד (צילום: גיל נוימן)

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא הראל רינסקי!

ברוך הבא הראל רינסקי!