הפסד בנס ציונה לפני המסע לבלקן

11/03/2022  | חדשות

רפיון הגנתי בחלקים גדולים של המשחק, איפשר לעירוני "חי מוטורס" נס ציונה להשיג ניצחון מול הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון בתוצאה 82:100. (צילום: עודד קרני)

גליל לא הצליחה לשמור לעל המומנטום אחרי הניצחון הדרמטי בתחילת השבוע והיא ממשיכה לאבד גובה במאבק על מקומות 1-6. נמרוד לוי המשיך את התקופה האישית המצוינת שלו, שאבון לואיס שלא פתח בחמישייה חזר לעצמו אחרי רצף משחקים פחות טוב וגם אייק אירבו ואיתי מושקוביץ נתנו תרומה נאה, אך זה לא הספיק, בעיקר בגלל הגנה רכה והמפולת ברבע השני, שגרמה לעולה החדשה לרדוף לאורך המשך הדרך. בשבוע הבא תצא הקבוצה למסע משחקי חוץ קצר בליגה הבלקנית ולאחריו יצטרף אליה הרכש החדש די.ג'יי קנדי.


קררה ודן מעניקים פרחים ללוי (צילום: עודד קרני)

מהלך המשחק

נס ציונה פתחה בחמישייה עם דיאנטה גארט, פרנק בארטלי, גולן גוט, ליאור קררה וטים סוארס, גליל עליון עם איתי מושקוביץ, אייק אירבו, אייזיה אייזנדורף, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי. צ'אצ'אשווילי קלע את הסל הראשון במשחק, בארטלי היה אחראי לשני הראשונים בכתום אבל שלשות של אייזנדורף ואירבו קבעו 4:8 גלילי. גארט צלף את הראשונה שלו מדאון טאון לב המושבה, צ'אצ'אשווילי וגוט החליפו סלים ואירבו בקליעה נוספת מבחוץ הגדיל ל-9:13. לוי קלע נקודת בכורה מהקו, ברייס וושינגטון ושאבון לואיס עלו טוב מהספסל וסלים שלהם שלחו את ליאור ליובין לפסק זמן ראשון בפיגור 18:11. רצף שלשות של נמרוד טישמן, גולן גוט ובארטלי הקפיץ את הקהל המקומי, אבל מושקוביץ ולואיס בפעולות יפות שמרו על היתרון בסיום הרבע, 19:23.


צ'אצ'אשווילי בצבע בין גארט לגוט (צילום: עודד קרני)

לואיס עוד שמר על ההובלה בתחילת הרבע השני עם 5 נקודות רצופות, אלא שהמומנטום היה כולו מקומי, גוט הרשים בשני צידי המגרש ובדקות נפלאות הפך את התוצאה, 28:30. לוי הפך זמנית בשלשה, סוארס מיד השיב באותו מטבע, גוט המשיך ללהוט וטל דן שלח את ברק פלג לדבר עם שחקניו בפיגור 38:31. שלשה של אירבו ודאנק של צ'אצ'אשווילי קצת עצרו את הבריחה, אלא שסוארס וגוט המשיכו במבול השלשות, 36:46. צ'אצ'אשווילי ולוי אספו סלים בצבע, בארטלי שוב הגדיל לדו-ספרתי אבל לואיס במהלך מרשים מאוד של סל ועבירה צימק ל-50:42. גארט קלע מהקו אחרי טכנית לספסל האורח, לוי קבר את השלשה השביעית באדום, סימיסולה שיטו הצטרף לחגיגה ההתקפית בכתום (36 נקודות ברבע השני) ולוי צימק מהקו ל-55:47 בהפסקה.


מושקוביץ חודר לטבעת מול טישמן (צילום: עודד קרני)

לוי המשיך לקזז בתחילת המחצית השנייה, אבל הצמד גארט את בארטלי הגדיל בחזרה, 49:59. לוי ממש לבדו שמר את גליל בתמונה והגיע כבר ל-17 נקודות, אלא שטישמן הוריד גשם בשלשה גדולה מעל צ'אצ'אשווילי וסוארס קבע 54:66. לואיס חזר לסייע ללוי עם 5 מהירות, טישמן הגיע לספרות כפולות בצד השני ואחרי טכנית לחובת לוי, בארטלי השיב את הפער לדו-ספרתי ברצף קליעות עונשין, 59:71. ג'אמפר יפה של מושקוביץ וקליעות עונשין של אירבו אחרי שסחט בלתי ספורטיבית משיטו שוב צימקו, המילה האחרונה ברבע הייתה של בארטלי שעם סטפ בק יפה קבע 63:73.

לואיס. גליל נשארת בתמונה (צילום: עודד קרני)

אירבו התחיל את הרבע הרביעי עם מהלך יפה של 3 נקודות ומושקוביץ שוב קלע מחצי מרחק, אבל גארט גילגל ליי אפ קשה ושיטו בסל נאה פלוס עבירה הגדיל ל-68:78. וושינגטון ושיטו החליפו סלים, לוי דייק פעמיים מהקו וגארט בשלשה אופיינית הגדיל ל-72:83. לוי ומושקוביץ צלפו מעבר לקשת, אלא שגוט ענה להם בשלשה ובמהלך אקרובטי של סל ועבירה, 78:91. קליעות עונשין של גארט קבעו יתרון שיא של 15 נקודות, הקבוצות עברו להיאבק על ההפרש מהסיבוב הראשון, משעור ניסה לצמצם אבל גארט וגוט הבטיחו יתרון בשובר השוויון בסיום הסיבוב עם ניצחון חשוב, 82:100.

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: לוי 22 (4-7 לשלוש, 3-6 לשתיים, 4-6 מהקו, 6 ריבאונדים, 4 אסיסטים), לואיס 17 (5-8 מהשדה, 5-5 מהקו, 6 אסיסטים), אירבו 16 (3-9 לשלוש), מושקוביץ 10 (4-10 מהשדה, 5 אסיסטים), צ'אצ'אשווילי 8 (4-6 מהשדה), וושינגטון 4 (2-7 מהשדה, 7 ריבאונדים), אייזנדורף 3, משעור 2 (1-4 מהשדה). כן שותף: סטוב.

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא עבדול-מאליק אבו!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא יהל מלמד!

ברוך הבא הראל רינסקי!

ברוך הבא הראל רינסקי!