אירבו עם סל ניצחון, נשמע מוכר?

30/12/2021  | חדשות

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון פיגרה במשך 38 דקות, אבל סל גדול של אייק אירבו בשניות הסיום העניק לה 80:81 על מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ. לואיס הצטיין עם 26 נקודות, 5 אסיסטים ו4 ריבאונדים. ביום שני מארחים את ב"ש. (צילום: גיל נוימן)

זה היה קרוב להיות ערב מאכזב, אבל הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון קיבלה הערב (חמישי) התעלות נוספת של אייק אירבו. הגארד הניגרי התקשה בקליעה רוב הערב ועמד על 33% מהשדה בלבד עד הדקה האחרונה, אבל עם פחות מחמש שניות לסיום קלע את סל הניצחון השני שלו העונה והעניק לעולה החדשה 80:81 דרמטי על מכבי "אפי קפיטל" ראשל"צ. טו הולוואי ניסה לענות בצד השני, אבל בפעם השנייה השבוע, הזריקה שלו במאני טיים לא מצאה את יעדה.

זה לא היה משחק גדול של גליל עליון, אבל השורה התחתונה היא הקובעת: ניצחון ראשון אחרי שלושה הפסדים רצופים, במשחק בו הובילה בפעם הראשונה רק שתי דקות לסיום. אי אפשר שלא להזכיר את הקהל הגלילי שהתעורר ברבע האחרון ודחף את הקבוצה לניצחון. כבר ביום שני תארח הקבוצה את הפועל ב"ש למשחק חשוב נוסף, והקבוצה זקוקה לדחיפה מהקהל, ממש כמו ברבע האחרון. שאבון לואיס, שנמצא בכושר נהדר, סחב את הקבוצה על גבו עם שיא עונתי של 26 נקודות. במאני טיים הוא אמנם החטיא פעמיים, אבל ידע לתקן עם ריבאונד התקפה חשוב. גבריאל צ'אצ'אשווילי ונמרוד לוי הוסיפו 12 ו-11 נקודות בהתאמה והתחלקו שווה בשווה ב-14 ריבאונדים.

מהלך המשחק

גליל עליון פתחה בחמישייה עם אייק אירבו, ג'ונתן סטוב, שאבון לואיס, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי, ראשל"צ עם מוריס ווטסון, נועם דוברת, קריס קלייברן, נתנאל ארצי ודיימון סימפסון. ארצי וסימפסון קלעו סלים בצבע בפתיחה, אירבו מצא את צ'אצ'אשווילי וסטוב בצד השני אבל שלשה של קלייברן וסל של ווטסון אחרי חטיפה קבעו 4:9 לראשל"צ. צ'אצ'אשווילי ואירבו קלעו מחצי מרחק, אבל ווטסון קבר שלשה קשה, איגור קולשוב עלה על הלוח ודוברת בצליפה משלו הגדיל ל-10:19. כרם משעור עלה לדקות בכורה העונה בליגה ולואיס קלע זריקת עונשין, דוברת פתח פער דו-ספרתי בשלשה נוספת אבל לואיס ענה לו מהפינה וסימפסון עם הבאזר סגר את הרבע הראשון ביתרון 14:24.


לואיס מקדים את קלייברן במגרש הפתוח (צילום: גיל נוימן)

דוברת המשיך להפגיז מבחוץ, לואיס שוב היה זה שהגיב לו וצ'אצ'אשווילי צימק לחד-ספרתי, אבל דוברת קבר שלשה רביעית והגדיל ל-18:30. אירבו הצטרף למבול השלשות וגם לוי עלה על הלוח, אלא שווטסון מנע מהם להתקרב, 25:37 באמצע הרבע. לוי המשיך לקלוע מחצי מרחק וסל ועבירה של וושינגטון מריבאונד התקפה שלח את דרור כהן לפסק זמן, איתי מושקוביץ הצטרף לרשימת הקלעים וסטוב חדר יפה, אבל ווטסון הגיע כבר לדו-ספרתי וטו הולוואי במהלך של שלשה ועבירה קבע 34:44. סטוב המשיך לקזז ולואיס קבע את תוצאת המחצית מהקו, 44:38.


משעור. הופעת בכורה ונקודות בכורה העונה בליגה (צילום: גיל נוימן)

גליל חזרה עם הגנה טובה בהרבה למחצית השנייה, ספגה רק 4 נקודות בארבע הדקות הראשונות ובהובלת לואיס שבלט בשני צידי המגרש מחקה את הפיגור, 48:48. הולוואי החזיר פעמיים את היתרון לאורחים מקו העונשין, לואיס פעמיים השווה אבל ווטסון והולוואי המשיכו את הצעדה לקו וקבעו 52:56. משעור קלע נקודות ראשונות מריבאונד התקפה אחרי רצף החטאות גלילי, ווטסון צלף עוד שלשה קשתית וסימפסון בדאנק קל במתפרצת הגדיל ל-54:61. שלשה של קלייברן במעבר פתחה מחדש פער דו-ספרתי, לפני שאירבו בחדירה יפהפייה צימק ל-64:56 לפני 10 הדקות האחרונות.


לוי. מצ' אפ מול קולשוב (צילום: גיל נוימן)

צ'אצ'אשווילי חתך חצי מהפער בתחילת הרבע הרביעי עם 4 רצופות, הולוואי באסיסט לסל של סימפסון ושלשה של ארצי הגדיל ל-60:69. לואיס חצה את קו 20 הנקודות בשלשה השלישית שלו ללא החטאה וגם חטף להולוואי, אירבו (1 מ-2), הולוואי (2 מ-2), צ'אצ'אשווילי (2 מ-2) וסימפסון (0 מ-2) הלכו בזה אחר זה אל הקו, דוברת סחט שתי עבירות תוקף ובסל חשוב קבע 66:73 באמצע הרבע הרביעי.


צ'אצ'אשווילי. גליל מנסה לטפס בחזרה (צילום: גיל נוימן)

אירבו קיזז שלוש נקודות מהקו, אבל אייזיה אייזנדורף איבד וגם ביצע פאול בלתי ספורטיבי על סימפסון, שקלע זריקת עונשין ראשונה במשחק אחרי חמש החטאות, 69:74. לואיס הביא את המארחים למרחק פוזשן, ווטסון קלע סל חשוב בצד השני אבל לוי צלף מבחוץ והוריד ל-76:74 בלבד. גליל קצת הסתבכה בהתקפה, אבל לואיס ממש עם הבאזר לשעון הזריקות קבר שלשה אדירה שנתנה לגליל יתרון ראשון, 76:77. סימפסון נשלח לקו וקלע 1 מ-2, לואיס חדר והחטיא אבל לוי תיקן, 77:79 בכניסה לדקה האחרונה. הולוואי החזיר את היתרון בשלשה גדולה, גליל חזרה מפסק זמן עם חדירה של אירבו והוצאה ללואיס שהיה פנוי, אך החטיא. סימפסון הוריד את הריבאונד אבל מסר חזק מדי להולוואי, שלא השתלט והכדור חזר לאדומים, 18 שניות לסיום, 79:80. לואיס החטיא, לקח את הריבאונד של עצמו ואירבו בסל גדול קבע 80:81, 4.7 שניות לבאזר. דרור כהן ביקש פסק זמן לתכנון כדור אחרון, הולוואי לקח אחריות וניסה לקלוע מעל צ'אצ'אשווילי, אך לא מצא את הטבעת וגליל חגגה, 80:81.


הספסל הגלילי מקבל את אירבו בחום אחרי הסל הגדול (צילום: גיל נוימן)

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון: לואיס 26 (4-5 לשלוש, 3-9 לשתיים, 8-10 מהקו), אירבו 15 (4-9 לשתיים, 1-4 לשלוש, 4-6 מהקו, 7 ריבאונדים, 7 אסיסטים), צ'אצ'אשווילי 12 (4-11 מהשדה, 4-4 מהקו, 7 ריבאונדים), לוי 11 (3-5 לשתיים, 1-4 לשלוש, 7 ריבאונדים), סטוב 6 (3-9 מהשדה), וושינגטון 5 (6 ריבאונדים), משעור, אייזנדורף ומושקוביץ (1-6 מהשדה). כן שותף: טל.

גליל חוגגת ניצחון ראשון אחרי שלושה הפסדים (צילום: גיל נוימן)

אחרי הבידודים, חוזרים לשחק!

אחרי הבידודים, חוזרים לשחק!

נפתחה מכירת הכרטיסים למשחק רבע גמר הגביע

נפתחה מכירת הכרטיסים למשחק רבע גמר הגביע

שומרים על הבית

שומרים על הבית