גם בת"א לא נעצרנו, ה-8 ברצף

08/11/2021  | חדשות

שלשת ניצחון של אייק אירבו חתמה סיום פשוט מטורף והעניקה להפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון 97:99 בהיכל קבוצת שלמה על הפועל "SP מצר" ת"א. ביום חמישי תצא הקבוצה למשחק חוץ מול מכבי "נקסט אורבן" חיפה במסגרת הליגה הבלקנית. (צילום: לירון מולדובן)

האהבה לכדורסל מתנקזת לרגעים כאלה. 20 שניות של מותחן אדיר שלחו 200 אוהדים מאושרים ועוד רבים וטובים בבית, לחגוג. אייק אירבו שם את החותמת, אבל גם המשחק הזה היה משחק קבוצתי מדהים. הגליל ממשיכה את רצף הניצחונות שעומד כרגע על 8 ניצחונות בכל המסגרות, ומאזנה בליגה עומד על 4 ניצחונות והפסד.

מהלך המשחק

הפועל ת"א פתחה בחמישייה עם ג'ייקובן בראון, בר טימור, ג'יימס יאנג, ג'יי.פי טוקוטו ודוואן הרננדז, גליל עליון עם אייק אירבו, שאבון לואיס, אייזיה אייזנדורף, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי. הרננדז קלע את הסל הראשון במשחק, אייזנדורף ולוי צלפו מבחוץ, צ'אצ'אשווילי נכנס לעניינים ואירבו בריחוף יפה הגדיל ל-4:12. קליעות עונשין של הרננדז וטימור קצת צימקו, לוי ויאנג החליפו סלים אבל לואיס השלים חמישייה גלילית על הלוח ושלח את דני פרנקו לפסק זמן ראשון, 16:9. לואיס בקליעה מבחוץ פתח פער דו-ספרתי, יאנג ענה לו בצד השני, אבל הבליץ ההתקפי של העולה החדשה נמשך ולואיס קבע 12:23. דאנק של טוקוטו הקפיץ את הקהל המקומי וגם גיל בני הצטרף לרשימת הקלעים, אבל קליעה קשה של אירבו ושלשה של לוי שוב הגדילו, 16:28. לוטן אמסלם הכניס אנרגיות למשחק של המארחת עם דאנק גדול וסחיטת פאול בלתי ספורטיבי מאייזנדורף, איתי מושקוביץ עלה על הלוח בצד אבל שלשה של אמסלם ג'וניור עם הבאזר צימקה ל-30:22.


אירבו, לוי וצ'אצ'אשווילי. פתיחה נהדרת (צילום: לירון מולדובן)

מושקוביץ התחיל את הרבע השני בשלשה, אמסלם הוסיף סל בצבע אבל לואיס וברייס וושינגטון המשיכו לברוח, 24:37. עידן זלמנסון ויהונתן שולדבראנד קלעו נקודות ראשונות, אירבו בשלשה וצ'אצ'אשווילי בהטבעה שמרו את המומנטום גלילי ולואיס בסל ועבירה שלח את פרנקו שוב לדבר עם חניכיו, 45:27. זלמנסון קלע פעמיים בצבע, לוי הגיע לספרות כפולות בצד השני ושלשה של בראון מהפינה הורידה ל-49:34. לוי המצוין שמר על 100% מהשדה ואירבו דייק פעמיים מהקו, הרננדז תיקן החטאה של טימור בפולו דאנק יפה ובני קבע את תוצאת המחצית מהקו, 53:38.


לואיס בעוד מהלך גדול (צילום: גיל נוימן)

שלשה של טימור ומהלך של 3 נקודות של זלמנסון הורידו לחד-ספרתי תוך פחות מדקה, לוי הגיב בסל ועבירה אבל בראון צימק מהקו, 55:46. צ'אצ'אשווילי הגדיל את הפער בקליעות עונשין ואסיסט ללוי, שמיד הוסיף גם שלשה, 46:62. זלמנסון וטימור החזירו את המומנטום ובראון תרם סל ועבירה, אייזנדורף עוד שמר על פער דו-ספרתי אבל בראון וטוקוטו המשיכו את הריצה וצימקו ל-71:65 בלבד. לואיס דייק פעמיים מהקו, בני קלע 2 מ-2 בצד השני וגם קלע משלושת רבעי מגרש, אבל מעט אחרי הבאזר, 73:67 אחרי 30 דקות.


שחקני הגליל מתכסים עצה. רבע שלישי פחות טוב של הקבוצה (צילום: גיל נוימן)

בראון החם צלף מעבר לקשת, לואיס תיקן החטאה של וושינגטון אבל אמסלם קלע בצבע ובראון חדר את ההגנה בדרך לליי אפ, 75:74. זלמנסון השלים מהפך מהקו ואמסלם הגיע לדו-ספרתי אבל צ'אצ'אשווילי עם טאץ' יפה וגג אדיר עצר את המפולת ואירבו השווה מהקו, 78:78. זלמנסון שבר שוויון בסל יפה, אירבו דייק מהקו אבל יאנג קבר שלשה גדולה וטימור הגדיל ל-80:85 במתפרצת. אמסלם הוסיף נקודה מהקו, צ'אצ'אשווילי שמר את המשחק פתוח בדאנק אבל טוקוטו קלע מחצי מרחק, 82:88. צ'אצ'אשווילי קלע 1 מ-2 מהקו, בראון דייק פעמיים בצד השני ואירבו בשלשה גדולה צימק ל-90:86. בראון ענה עם צליפה מדהימה משלו על ההגנה, אבל קליעות עונשין של אירבו ודאנק של וושינגטון אחרי חטיפה קירבו את גליל למרחק שלשה, 93:90 בלבד, חצי דקה לסיום. טימור נשלח לקו וקלע רק את השנייה וכאן החל רצף מדהים של פעולות גדולות: אירבו קבר עוד שלשה אדירה, בראון לקח אחריות עם צליפה ענקית משלו אבל אירבו שוב לקח אחריות ורגע לפני הבאזר העניק לגליל עליון 97:99 ענק – ניצחון שמיני ברציפות בכל המסגרות.

 

קלעו לגליל: אירבו 23, לוי (9 ריב') ולואיס (7 אס' ו-2 חט') 19 כ"א, צ'אצ'אשווילי 17, מושקוביץ (5 אס') 9, אייזנדורף 8, וושינגטון 4. שותפו ולא קלעו: טל ולוין.

אירבו עולה לשלשה של משחק (צילום: לירון מולדובן)


אירבו חוגג עם החברים (צילומים: לירון מולדובן)

 

נר שלישי של חנוכה מול אקדמיה NFP סקופיה

נר שלישי של חנוכה מול אקדמיה NFP סקופיה

ברוך הבא ג'ונתן סטוב

ברוך הבא ג'ונתן סטוב

מחצית שניה אדירה בקונכיה הביאה את הניצחון

מחצית שניה אדירה בקונכיה הביאה את הניצחון