הפסד של הגליל מול ירושלים לאחר משחק צמוד

10/10/2021  | חדשות

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון כבר ברחה לפער דו-ספרתי, אבל זה לא הספיק מול מהפך ירושלמי בדרך ל-69:83 של הפועל "בנק יהב" ירושלים. ביום שלישי תארח הקבוצה את בלקן מבולגריה. קישור לרכישת כרטיסים בכתבה. (צילום: גיל נוימן)

במשך שלושה רבעים וחצי היתרון היה בידיים של הגליל, אך בסוף של דבר הירושלמים הצליחו לקחת את היתרון, ולהכריע את המשחק עם 83-69 בסיום. מרימים את הראש ומסתכלים קדימה ליום שלישי בשעה 18:00, אז תפתח הקבוצה את משחקיה בליגה הבלקנית במשחק מול קבוצת בלקן מבולגריה. קישור לרכישת כרטיסים.

גליל עליון נישאה במחצית הראשונה על גלי ההתלהבות והנוסטלגיה של 1,000 הצופים בכפר בלום והייתה עדיפה על פני האורחים מהבירה. ברייס וושינגטון נראה כמו מי שיצטרף לרשימה ארוכה של ביג מנים שהתחילו בליגה הלאומית ופרחו גם בליגה הבכירה, איתי מושקוביץ הראה כבר במשחקו הראשון למה הוא מועמד לתואר תגלית העונה וגם לאייק אירבו וקייל גיבסון היו דקות טובות, אבל קשיים גדולים בריבאונד ההגנה והיעדר משחק ריצה במחצית השנייה עלו לעולה החדשה במשחק.


אווירה נהדרת בכפר בלום המיתולוגי (צילום: לילך ווייס)

מהלך המשחק

גליל פתחה בחמישייה עם אייק אירבו, קייל גיבסון, שאבון לואיס, נמרוד לוי וגבריאל צ'אצ'אשווילי, ירושלים עם רטין אובאסוהן, שון קילפטריק, אדם אריאל, קייזר גייטס ואיתי שגב. הפתיחה הייתה של האורחים, שלא ספגו במשך שלוש דקות ועם ליי אפים של קילפטריק ואובאסוהן עלו ליתרון 0:6. גיבסון שבר את הקרח בשלשה ואירבו טייל לטבעת במתפרצת, אובאסוהן שמר על היתרון אבל שלשה של לוי השוותה, 8:8. אובאסוהן צלף מבחוץ, אירבו ענה לו ב-5 מהירות ופוסט אפ של לוי קבע 11:15 לגליל. איתי מושקוביץ סגר ריצת 0:9 עם סל בכורה בליגת ווינר סל, ת'ון מייקר קלע 2 ראשונות משלו אבל ברייס וושינגטון ענה לו, 13:19. ווילי וורקמן דייק מהקו, גיבסון קלע מחצי מרחק ו-וושינגטון הגדיל ל-8, לפני שעמית גרשון קלע מהפינה, 23:18. עומר טל עלה יפה לג'אמפ שוט מחצי מרחק, אובאסוהן השאיר שתי נקודות על הקו ובסיום הרבע 18:25 למארחים.


לוי. פתיחה טובה למארחים (צילום: גיל נוימן)

אירבו חדר טוב לעוד 2, ג'יילן אדאמס עשה סוף לרצף החטאות ירושלמי מהקו אבל וושינגטון בסל ועבירה מהזדמנות שנייה קבע 20:29. גיבסון פתח פער דו-ספרתי בקליעה נאה בסיבוב, אדאמס וקילפטריק בהתקפה ומייקר בהגנה מיזערו נזקים, 31:26. מושקוביץ עצר ריצת 0:6, אריאל הגיב בשלשה אבל מושקוביץ קלע עוד ג'אמפר, 29:35. גרשון בחטיפה וסל קל שמר על המומנטום, קילפטריק השווה בשלשה ופאול אבל דאנק גדול של לואיס החזיר את היתרון, 35:37. מייקר קלע הוק גבוה, אבל גליל קלעה 6 נקודות באותה התקפה, אחרי שוושינגטון קלע מחצי מרחק, אייזיה אייזנדורף סחט עבירה משגיב דוד וקלע 1 מ-2 מהקו והריבאונד שלו הפך לשלשה של גיבסון, 37:43. מושקוביץ סגר 9 נקודות ללא מענה בשלשה גדולה ושלח את העולה החדשה למחצית ביתרון 37:46.


אירייבו עולה לשלוש (צילום: גיל נוימן)

וושינגטון קלע את הסל הראשון של המחצית השנייה, אריאל צלף שלשה אופיינית ולוי בתיקון בריבאונד התקפה קבע תוצאה עגולה, 40:50. וורקמן חדר טוב, שגב דייק מהקו ואריאל בסל ועבירה ואסיסט נפלא לאובאסוהן הוריד ל-50:48. אובאסוהן סגר 9 נקודות ללא מענה מהקו, לואיס מנע מהפך בהתקפת מעבר אבל אריאל השווה מעבר לקשת, 52:52. מושקוביץ הגיע לספרות כפולות, אובאסוהן דייק מהקו אבל אייזנדורף השאיר את וושינגטון לקרש-סל, 54:56. אובאסוהן קלע מהקו ואירבו בחדירה מצוינת החזיר את היתרון לגליל, 56:58 לפני 10 הדקות האחרונות.


מושקוביץ. משחק טוב שלו לא הספיק (צילום: גיל נוימן)

טל הכפיל את הפער בתחילת הרבע הרביעי, וורקמן תיקן החטאה של שגב אבל גיבסון בקליעה קשה קבע 58:62. קילפטריק בסל ואסיסט לשגב שוב השווה, אריאל סחט עבירת תוקף וקילפטריק השלים מהפך מהקו, 62:65. קילפטריק המשיך את הריצה הפרטית בסל נוסף ומייקר מהקו קבע 62:69 באמצע הרבע הרביעי. לוי עצר 11 נקודות ללא מענה של האורחים, אריאל קבר שתי שלשות גדולות וירושלים ברחה ליתרון 64:77. פאול בלתי ספורטיבי על וושינגטון וסל של מושקוביץ עוד נתנו תקווה למקומיים, אבל אובאסוהן דאג להבטיח את הניצחון, 69:83 לירושלים בסיום.

לואיס בדרך לטבעת. (צילום: גיל נוימן)

תודה לקהל המדהים שליווה ודחף את הקבוצה. (צילום: גיל נוימן)
 
יוצאים לראשון בשני

יוצאים לראשון בשני

גליל עליון קיימה מסיבת עיתונאים

גליל עליון קיימה מסיבת עיתונאים

בלקנית: גליל עליון פתחה עם ניצחון בית

בלקנית: גליל עליון פתחה עם ניצחון בית