אייק אירייבו חתם במדי העולה החדשה

13/08/2021  | חדשות

רכז נבחרת ניגריה מצטרף להפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון. המאמן ברק פלג: "מתאים לפרופיל שחיפשנו". המנהל הספורטיבי יונתן אלון: "מוכשר ואטרקטיבי"

קבוצת הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון הודיעה הבוקר (שישי) על החתמתו לשתי עונות של אייק אירייבו, רכז נבחרת ניגריה (26, 1.88 מ') שמחזיק גם באזרחות אמריקאית.

"אני מאוד שמח על החתימה של אייק", אמר המאמן ברק פלג, "שחקן שמתאים לפרופיל שחיפשנו מבחינת העמדה ומבחינת העובדה שמדובר בשחקן עם אפסייד מאוד גבוה, ואנחנו חושבים שהוא יוכל להתקדם ולפרוץ אצלנו. מדובר באתלט מצוין, שומר טוב ושחקן שיכול להוציא לפועל היטב במגרש הפתוח".

המנהל הספורטיבי יונתן אלון הוסיף: "אייק שחקן מוכשר ואטרקטיבי. בדיוק מסוג מהשחקנים שאנחנו מכוונים אליהם, עם פוטנציאל גדול ורצון להתקדם. אנחנו מאמינים בו ובטוחים שהוא יהפוך את הקבוצה שלנו ללוחמת ומהנה לצפייה".

אייריבו נולד בקליפורניה ושיחק ארבע שנים באוניברסיטת וושינגטון סטייט, ממנה יצא ב-2017 עם ממוצעים של 12.6 נקודות, 4.2 ריבאונדים ו-3.6 אסיסטים כסיניור. אחרי עונה אחת בליגת הפיתוח במדי אגוואה קליינטה, הוא יצא לאירופה וחילק את עונת 2018-2019 בין יינה הגרמנית לליאטקאבליס הליטאית. משם חזר לעונה בג'י-ליג במדי קפיטל סיטי ואשתקד שיחק ברסטה וכטה הגרמנית, ברואן מליגת המשנה בצרפת (19.6 נקודות ו-3.9 אסיסטים) ובשאלון מהליגה הבכירה בצרפת (7.0 נקודות).

בשנים האחרונות נמנה הרכז על סגל נבחרת ניגריה, עימה זכה במדליית כסף באליפות אפריקה 2017, כשהוא תורם 14.8 נקודות, 4.5 ריבאונדים ו-5.0 אסיסטים למשחק שהקנו לו מקום בחמישיית מצטייני הטורניר. כמו כן הוא הופיע איתה בגביע העולם 2019.

הכנה: גליל עליון ניצחה בלב המושבה

הכנה: גליל עליון ניצחה בלב המושבה

גליל עליון הודחה מגביע ווינר

גליל עליון הודחה מגביע ווינר

אימון: גליל עליון גברה על הפועל חיפה

אימון: גליל עליון גברה על הפועל חיפה