זר ראשון בגליל העליון: שאבון לואיס

08/08/2021  | חדשות

הסווינגמן הוותיק מצטרף להפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון. המאמן ברק פלג: "חיפשנו שחקן מהסוג הזה". המנהל המקצועי יונתן אלון: "גארד סקורר ושומר מצוין"

הפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון הודיעה היום על החתמתו של שאבון לואיס, סווינגמן בן 28 בגובה 1.95 מ'. בנוסף, הושלם גם הצוות המקצועי של המועדון עם החתמתו של נעם כהן לעונה שניה כעוזר מאמן, ועם החתמתו של קוסטאס סטרטקיס היווני-סרבי למאמן כושר.

"אני מאוד שמח על ההצטרפות של שאבון אלינו למשפחת הגליל", אמר המאמן ברק פלג, "שאבון שחקן ותיק ומנוסה שכבר שיחק והתנסה ברמות שונות באירופה ויעזור לנו מאוד. חיפשנו שחקן מהסוג הזה עם סייז שיכול לשחק בכמה עמדות. הוספנו עוד חתיכה לפאזל שאנחנו בונים, ואני שמח על זה מאוד". המנהל המקצועי יונתן אלון הוסיף: "אנחנו שמחים לצרף את שאבון לואיס לקבוצה. שאבון הוא גארד סקורר שמגיע לטבעות ושומר מצוין. הוא מגשים את החזון של גליל עליון לוחמת ואטרקטיבית שאנחנו רוצים לראות השנה".

לואיס נולד בניו יורק ושיחק ארבע שנים באוניברסיטת מאריסט, ממנה יצא ב-2015 כמלך הסלים שלה בכל הזמנים עם 2,119 נקודות בקריירה. בעונתו האחרונה הוא הוביל את הקבוצה עם 20.6 נקודות, 2.7 אסיסטים ו-2.3 חטיפות בממוצע. הוא החל את הקריירה המקצוענית ביובנטוס אותנה הליטאית ומשם המשיך לשנתיים בפולין, הראשונה בצ'ארני שלופסק והשנייה בסטארט לובלין.

בקיץ 2018 הוא הגיע לראשונה לקאלב/קראמו האסטונית, במדיה הוביל את טבלת מלך החטיפות של ליגת ה-VTB ונבחר לחמישיית העונה בליגה האסטונית. לאחר עונה ברוסיה אותה חילק בין ניז'ני נובגורוד ליניסיי, הוא חזר לקאלב/קראמו, עימה זכה אשתקד בגביע האסטוני ותרם 13.8 נקודות, 3.3 ריבאונדים ו-4.5 אסיסטים בליגת ה-VTB.

הכנה: גליל עליון ניצחה בלב המושבה

הכנה: גליל עליון ניצחה בלב המושבה

גליל עליון הודחה מגביע ווינר

גליל עליון הודחה מגביע ווינר

אימון: גליל עליון גברה על הפועל חיפה

אימון: גליל עליון גברה על הפועל חיפה