שחקן החודש הישראלי: ליאור קררה

04/01/2024  | חדשות

הפורוורד חזר מהיעדרות ארוכה עם חודש דצמבר חלומי, בו עזר להפועל "נופר" גליל עליון להשיג שלושה ניצחונות יפים. הוא זוכה גם במילגת לימודים מתנת רענן כץ

 
ליאור קררה לא היה יכול לחלום על קאמבק מוצלח יותר למגרשים. שנה וחצי אחרי שפציעה קשה נוספת השביתה אותו מפעילות, הוא הוביל את הפועל "נופר" גליל עליון הקצרה לשלושה ניצחונות מפתיעים וגרף לראשונה בקריירה את תואר שחקן החודש הישראלי של דצמבר בליגת ווינר סל. בנוסף, הפורוורד זוכה במילגת לימודים בסך 1,000 דולרים מתנת רענן כץ.
 
בגיל 26, קררה חזר לכפר בלום אחרי ארבע שנים במדי עירוני נס ציונה ועד כה הוא מעמיד את הנתונים הגבוהים בקריירה: 16.0 נקודות באחוזי קליעה מצוינים – 59% לשתיים, 41% לשלוש ו-75% מהקו – 6.9 ריבאונדים, 2.6 אסיסטים ומדד 20.3, הכי גבוה מבין כל השחקנים הישראלים. בנוסף, הוא מדורג שני בטבלת מלך הסלים הישראלי אחרי עמית גרשון.
 
הפורוורד ניפץ פעם אחר פעם את שיאיו האישיים והיה נהדר בכל הניצחונות של הקבוצה: 20 נקודות, 10 ריבאונדים ומדד 27 בחיפה, 19 נקודות, 7 ריבאונדים ומדד 20 בקריית אתא וכמובן 26 נקודות, 10 מ-10 לשתיים, 7 ריבאונדים ומדד 32 בתחילת השבוע באילת. גליל סבלה מתלאות רבות בתקופה האחרונה, אך למרות שפתחה את הליגה עם זר בודד, היא משחקת כדורסל מצוין והרבה מזה בזכותו של קררה.
 
הוא הקדים במשאל העיתונאים את חברו לקבוצה רועי הובר, את רומן סורקין ממכבי "Playtika" ת"א, בר טימור מהפועל "שלמה" ת"א ואיתי שגב מעירוני "חי מוטורס" נס ציונה.

זר רביעי לגליל עליון: שון מילר

זר רביעי לגליל עליון: שון מילר

בשישי: הופעת בכורה לגליל עליון בצפת

בשישי: הופעת בכורה לגליל עליון בצפת

צפו: יום קליעה נפלא לגליל בלב המושבה

צפו: יום קליעה נפלא לגליל בלב המושבה