"אנחנו מקבלים המון בחזרה מהילדים"

21/11/2023  | חדשות

ברק פלג באימון המיוחד של הפועל "נופר" גליל עליון עם ילדי הפועל חוף אשקלון: "כל מי שנותן את האפשרות לשמח, עושה מצווה גדולה" (צילום: גיל נוימן, גליל עליון)

 
ימים בודדים לפני משחק החזרה שלה לליגת ווינר סל, ערכה היום (שלישי) הפועל "נופר" גליל עליון אימון מיוחד עם ילדי הפועל חוף אשקלון באולם בהרצליה. מחלקת הנוער של המועדון מורכבת מישובי העוטף וישובים נוספים בדרום כמו נתיב העשרה, זיקים, כרמיה, יד מרדכי, גברעם, גיאה, באר גנים, ניצנים ואשקלון, ומאז השבת השחורה בשבעה באוקטובר היא נודדת ברחבי הארץ בניסיון לייצר שיגרה לילדים, שפונו למקומות שונים בישראל.
 
"זה אירוע שאורגן ביחד עם המנהלת מהיום להיום", אמר מאמן הגליל, ברק פלג, "יש פה 'אחוות מפונים', מהצפון ומהדרום. אנחנו לא יכולים להתלונן אפילו חצי תלונה כשאנחנו פוגשים ילדים שעברו ועדיין עוברים דברים בלתי נתפסים. זה ממשיך כל יום כי הילדים והמשפחות חיים בחוסר ודאות. אני פוגש המון אנשים טובים שעוזרים לנו, גם קבוצות שרצו לארח אותנו: התחלנו בגבת, אחר כך הגענו להפועל ת"א ועכשיו אנחנו בחולון, שם ראש העיר בא ואמר לנו שזה הבית שלנו. זו תחושה שנוסכת ביטחון מסוים".
 
"באנו לפה כדי לשחק עם הילדים, אבל לא פחות משאנחנו תורמים בפעילות פה היום, אנחנו מקבלים המון בחזרה מהילדים", הוסיף מאמן הקבוצה, "חברים שלנו, המשפחות שלנו, בעזה ובלבנון. חבריי הכי טובים מהצבא הם כרגע בשיא הפעילות ואנחנו יכולים לשחק כדורסל, זה משהו שצריך להעריך אותו. שעה כזו של פורקן, גם פיזי וגם מנטלי, היא יקרה מאוד. אם צריך, נבוא לכל מקום בארץ. זה קורה בגלל הרבה אנשים טובים גם מסביב. כל מי שנותן לנו את האפשרות הזו לשמח, עושה מצווה גדולה".
 
על הילדים שפגש אמר פלג: "אני בחודש הזה מוצף לגמרי, אני חצי עם דמעות ואני לא מתבייש בזה. אתה יושב בבית, רואה את הסיפורים וחושב מיד על הילד שלך ואיך היית נוהג. אני לא מפסיק לחשוב מה הייתי עושה בסיטואציה הזו. גם ברמה האישית, ילדים של חברים מאוד טובים שלי שנהרגו ואחיין שלי שנפצע עכשיו כמילואימניק. אני כבר חודש מלווה פצועים של היחידה שלי בתל השומר. הדמעות הן שם ביום-יום. גם כשאני בא לאמן, אני מרגיש שאני צריך להתאמץ כדי להתנתק, אבל יש בזה גם שפיות וחיוכים. אם הילדים יגיעו עייפים וילכו לישון יותר בקלות כי הם גמורים, או יספרו מחר לחברים שלהם על רגע משמח, אז כן, זה מעלה לי דמעות ואני בטוח שאני לא היחיד".
 
"האגודה שלנו מאוד נפגעה ואנחנו עושים הכל כדי לשמור על קשר עם הילדים כדי שיהיה לנו לאן לחזור ביום שאחרי", הסביר שגיא כתב, המנהל המקצועי של הפועל חוף אשקלון, "בכל שבוע אנחנו נפגשים בהרצליה כדי לשמור איתם על קשר. יצרתי קשר עם מועדונים בכל הארץ, לפי איזורי הפינוי, והשבוע חזרנו לאימונים עבור הילדים שלא פונו. הישוב שנפגע אצלנו מאוד קשה הוא נתיב העשרה, אנחנו בקשר קבוע עם ילד שאביו ודודו נרצחו וזה מרגש לראות אותו בא לכל אימון. הוא מתאמן כרגע בבני הרצליה, תודה ענקית לאנשי המועדון שקיבלו אותו בזרועות פתוחות. הכדורסל עוזר קצת לשכוח מהדברים הרעים וזה עושה קסמים, כי רואים שהילד בא לאימונים עם חיוך. זה שווה הכל".

יו"ר גליל עליון, טמיר אברהמס: "זכינו לארח ילדים ממועצה אזורית חוף אשקלון שהתפנו למרכז הארץ, יצא לנו לשוחח על המשותף בין קבוצה מפונה לישוב מפונה, שמענו מהילדים איך עוברת עליהם התקופה וניסינו דרך הכדורסל להחזיר מעט את השפיות ולהעלות חיוך על פניהם של הילדים. באנו לחזק ויצאנו מחוזקים. הפועל גליל עליון מחבקת את תושבי הדרום, יחד ננצח".


צילומים: גיל נוימן, הפועל "נופר" גליל עליון
בשישי: הופעת בכורה לגליל עליון בצפת

בשישי: הופעת בכורה לגליל עליון בצפת

צפו: יום קליעה נפלא לגליל בלב המושבה

צפו: יום קליעה נפלא לגליל בלב המושבה

ניצחון חוץ חשוב לגליל בלב המושבה

ניצחון חוץ חשוב לגליל בלב המושבה